Bosch çamaşır makineleri verimli şekilde yararlanma

Bosch çamaşır makineleri nin mükemmel yıkama programları, her seferinde en iyi sonuçlara ulaşmanızı sağlar. Ancak akıllı teknolojilerle donatılmış olsa da çamaşır makineniz sizin küçük dokunuşlarınıza ihtiyaç duyar.

Bosch çamaşır makineleri en verimli şekilde yararlanmanız için hızlı başlangıç kılavuzu:

Renkler birbirine karışmasın diye çamaşırları ayırın.

Bosch çamaşır makineleri verimli şekilde yararlanma  Beyaz çamaşırlarınızın arasına kırmızı küçük bir çorap karıştığında beyazlarınızın pembeleştiği oldu mu hiç? Çamaşırlarınızın renklerinin birbirine karışmasını önlemek için çamaşırlarınızı beyaz, siyah, açık ve koyu renkler olarak ayrı ayrı yıkamanızı tavsiye ederiz.

Makinenize gereğinden fazla çamaşır doldurmayın.

Makinenize gereğinden fazla çamaşır doldurmak hem çamaşırlarınıza hem makinenize zarar verebilir. Her yıkama programı için uygun yük miktarını kullanma kılavuzundan öğrenebilirsiniz.

Bosch çamaşır makineleri verimli şekilde yararlanma

Doğru sıcaklık ayarı ile mükemmel sonuçlar.

Bebek kıyafetleri, havlular, beyazlar, yağlı ve çok kirli çamaşırlar için 60°C ve üzeri sıcaklıklar uygundur. Açık renkli çamaşırları 40°C’de yıkayarak renklerinin solmasını ve küçülmelerini engelleyebilirsiniz. Koyu renkli çamaşırları ise 30°C’de yıkayarak renklerini koruyabilirsiniz. Ancak bunlar genel kurallardır, siz yine de çamaşırlarınızın üzerindeki etiketlere bakmayı ihmal etmeyin.

Her yıkamada doğru deterjanı kullanmak önemli.

Artık deterjanlar çok çeşitli ve çamaşırlarınız için doğru deterjanı kullanmak çok önemli. Beyaz çamaşırlarınız için beyazlara özel deterjanlar, siyah çamaşırlarınızın solmasını engellemek için tasarlanmış yumuşak deterjanlar, renkli çamaşırların renklerini koruyan deterjanlar, yünlü ve ipekli çamaşırları korumak için deterjanlardan uygun olanı kullanmalısınız.

Yumuşak ve kırışıksız çamaşırlar için yumuşatıcı kullanın.

Sert sular çamaşırlarınızın sertleşmesine sebep olur. Yumuşak ve kırışıksız çamaşırlar için yumuşatıcı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bosch çamaşır makineleri verimli şekilde yararlanma

İlk Yıkama

Çamaşırlarınızı yeni makinenizde yıkamaya başlamadan önce ilk yapacağınız 60 °C’de boş olarak makinenizi çalıştırmak olmalıdır. Ardından çamaşır makineniz kullanıma tam olarak hazır duruma gelmiş olacaktır.

Makinenizi Temiz Tutun

Bosch Çamaşır makineleri filtrelerini düzenli olarak temizleyerek ve her ay 95 °C yıkama yaparak temiz tutabilir ve ürününüzü uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca Bosch Çamaşır Makinesi temizleyicisi ile makinenizin iç kısmında derinlemesine temizlik imkanı bulabilirsiniz.

Makinenizi tortulardan temizleyin

Giysilerinizi sabunlu tortulardan korumak için deterjan çekmecesini ayda iki kez temizleyin.

Makinenizi nemdem uzak tutun

Metal parçalardan üretilen çamaşır makineleri yoğun nem sonrası korozyona uğramaktadır. Elektronik aksam bu nemden etkilenerek arızalara sebebiyet verebilmektedir. nosch çamaşır makinelerinin ömrünü uzun tutmak için bulunduğu alanın nem seviyesini göz önüne alın.